Bežecké/kondičné tréningy

Pravidelný bežecký tréning pre udržanie a rozvoj kondície. Systematicky rozvíjame aeróbnu aj anaeróbnu vytrvalosť, využívame intervalové tréningy, behanie v teréne s prevýšením, fartlekovú metódu trénovania, tréning špeciálneho bežeckého tempa na štadióne, a ďalšie špecifické tréningové prostriedky. 

 

Na zlepšenie koordinačných a silových schopností využívame cvičenia bežeckej abecedy, špeciálne odrazové cvičenia a posilňovanie strednej časti tela. Nevyhnutnou súčasťou sú strečingové cvičenia a prostriedky aktívnej regenerácie, fasciálny tréning, jogové cvičenia, ohybnosť.

Tréning prebieha celoročne v exteriéri aj v interiéri. Odporúčame všetkým, ktorí chcú zostať fit, udržať si svoju výkonnosť alebo sa pripraviť na preteky.

Lokality: Lafranconi, Horský park, Železná Studnička. Pri nepriaznivom počasí v zime alebo podľa dohody sa tréningy konajú v posilovni. 

Chcem sa prihlásiť na tréning

 • Daniela Komrsková 17.07.2019 11:46:26

  Ahoj Monika, tvoje treningy boli super. Beh ma nebavi stale, :-) ale s tebou to ide hlavne preto, ze nastava progres vo vykone co ma nesmierne uspokojuje.

  • Monika.Ruffini 23.07.2019 12:49:43

   Danka, vďaka za tvoje úprimné slová. Veľmi ma teší a vážim si to, keď sú ľudia spokojní a vidia zmysel v čase strávenom na mojich tréningoch. Motivuje ma to v ďalšom úsilí a prináša mi to radosť keď môžem pracovať s ľudmi ako si ty. ďakujem.

 • Zuzana Fraňová 18.07.2019 08:47:57

  Ahoj Monika, tvoje tréningy boli a sú super. Dynamické , zábavné a hlavne nie sú jednotvárne. Vďaka Tvojim hodinám som sa naučila správne behať. Behanie sa pre mňa stalo zábavou a vidím na sebe zlepšenie kondície a že ma to stále baví a vždy sa teším na ďalšie tréningy s Tebou.

  • Monika Ruffini 23.07.2019 12:52:04

   Zuzka, ďakujem za tvoj komentár, veľmi si to vážim. Progres, ktorý si urobila je neskutočný a môžeš byť vzorom pre všetky kočky, ktoré by chceli začať behať a zlepšiť si kondičku. Moja snaha by bola zbytočná keby nebolo tvojho úsilia. Klobúk dole.

 • Zuzana Sarvasova 22.07.2019 22:12:09

  Ahojte, Bežeckú terapiu od Moniky môžem naozaj odporučiť. Tréningy sú dynamické a vždy iné. Zmena bežeckej techniky priniesla efektívnejší beh s nižšou námahou. Ak chceš progres bez zranení pridaj sa k nám...Teším sa na naše pokračovanie :-).

  • Monika Ruffini 23.07.2019 12:56:14

   Zuzi, v tvojom prípade môžem povedať len toľko: že si naša najlepšia motorová myš a ďakujem ti, že bez "reptania" zvládaš aj moje ťažšie tréningy, a aj napriek svalovici, ktorú si z nich často odnášate, máš chuť a entuziazmus v nich pokračovať. Potešenie z nadchádzajúcich tréningov je aj na mojej strane. Vďaka za komentár.

 • Pavlína 25.07.2019 14:16:05

  Milá Moniko, děkuji moc za Tvoje tréninky. Když jsem před 3 roky přišla do Bratislavy, rozhodla jsem se, že začnu běhat. Já, která si už na základní škole vypěstovala obrovský odpor k běhání. Astmatik, který na prvním tréninku nedokázal přeběhnout most Lafranconi :-) Dnes je z Tebe víc než jen výborná trenérka běžečké techniky a vytrvalosti. Jsi můj přítel, skvělý, chápavý člověk, který se pro ostatní rozkrájí, pomůže, pokud je to v jeho silách. Tvoje tréninky pro mě jsou zábavou, a to i přesto, že je to vždycky dřina a často mám po nich svalovici. Pomáháš mi vystoupit z mé konfortní zóny, překročit své limity. Pod Tvým vedením jsem ušla velký kus cesty a jsem Ti za to vděčná. I přesto, že z Bratislavy odcházím do jižních krajů, na běhání díky Tobě nezanevřu a budu dále pokračovat. Držím Ti palce!!!

  • Monika Ruffini 25.07.2019 14:48:56

   Pavlinka ďakujem ti za tieto slova chvály, ktoré si snáď ani nezaslúžim. Kamarát a skvelý človek odchádza tento týždeň zo Slovenska aj mne a ver mi, ze na naše tréningy nezabudnem ani ja! Ak sme tvoj odpor k behaniu zlomili a vypestovali naopak "závislosť" tak je to dôvod prečo tieto aktivity robím a teším sa z nich spolu s vami. Nech ti to dlho vydrží!!!! Držím ti veľmi palce v novom "domove", nájdi podobne bláznivú bežeckú skupinu a verím, že sa stretneme opäť v dobrej forme na nejakých pretekoch v zahraničí a pokoríme všetky rekordy. Ešte raz vďaka.

 • , 13.07.2020 16:18:11

  Prospešná čínosť.

Vaše názory

Prosím opíšte prvé 4 písmená zo slova TERAPIA